ÜRÜNLER

ÜRÜNLER


PERFORMANS PLASTİKLERİ

BPE nin önemli ürünleri, otomotivde, performans plastiği olarak kendine yer bulmaktadır. Debriyaj sistemlerinde sürtünme, güç aktarma ve dayanım fonksiyonlarını icra etmek amacıyla özel mühendislik plastikleri ve özel enjeksiyon yöntemleri kullanılmaktadır. Ayrıca performansın sağlandığı, uygulanan performans testleri ile sürekli olarak doğrulanmaktadır.


PLASTİK-METAL BÜTÜNLEŞİK ENJEKSİYON PARÇALARI

Farklı amaçlarla kullanılan bu tür parçaların kendine özgü ürün, kalıp ve üretim süreci olmaktadır. Performans amaçlı kullanılmaktadır. Bu tarz parçaların üretimi, temel teknolojiyi barındırmaktadır; kalıbın tasarımı, alt parçanın emniyetle tutunması gibi.


İLETKENLİ PLASTİK PARÇALAR

Otomotiv ve Elektronik sanayinde çok fazla kullanılan bu tarz parçalar elektrik akımı iletimi sağlamaktadır. Buradaki önemli konu iletkenliğin garantilenmesi ve bunun %100 otomatik kontrolle yapılmasıdır. BPE bu parçaların üretiminde uzmanlaşmış ve ciddi bir bilgi birikimi oluşturmuştur.


GÖRSEL PARÇALAR

Günümüz otomobillerde estetik kaygılar en üst düzeyde yer almaktadır. İç ve dış plastik parçaların hatasız ve mükemmel yüzeye sahip olması beklenmektedir. Keza aydınlatma ve sinyalizasyon elemanları da desensiz olarak tasarlanmakta, bu da en ufak hatanın bile görülmesine neden olmaktadır. Bu tür parçaların ürün tasarımı, kalıpların tasarımı ve simülasyon ile sınanması, üretim parametrelerinin belirlenmesi ayrı bir bilgi birikimini de beraberinde getirmektedir.


MONTAJLI PARÇALAR

Bu tip parçalar, basit montajdan başlayarak sistem noktasına kadar gelirler. Temel unsur, montajın icra edeceği fonksiyonun kontrol edilmesidir. BPE de tüm montajlı parçalar Var-Yok (Pokayoke) sistemleri ile %100 kontrol edilmektedir.